LASTİKLER GERİ DÖNÜŞÜME GÖNDERİLDİ

LASTİKLER GERİ DÖNÜŞÜME GÖNDERİLDİ

ABONE OL
Haziran 4, 2024 15:27
LASTİKLER GERİ DÖNÜŞÜME GÖNDERİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman Belediyesi tarafından toplanan 1020 ton atık lastik geri dönüşüme kazandırıldı.

Batman Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri, Batman mücavir alan sınırları içerisinden ve Belediye Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nden ömrünü tamamlamış 1020 ton atık lastiği toplayarak geri dönüşüme kazandırdı.

Ekonomik ömrünü tamamlayıp atıl durumda kalan lastikleri geri dönüşüme göndererek çevre kirliliğinin önüne geçen Belediye İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, çevre bilincinin geliştirilmesi, geri dönüşüm uygulamalarının ve “Sıfır Atık Yönetim Sisteminin” yaygınlaştırılması amacı ile 2023 yılında 668.000 kilogram, 2024 yılında ise 5 aylık sürede 352.000 kilogram olmak üzere toplam 1020 ton ömrünü tamamlamış atık lastiği toplayarak geri dönüşüme gönderdi.

Geri dönüşüme gönderilen ömrünü tamamlamış lastikler; parça, granül haline getirilerek el arabası tekerlekleri, çöp kutuları, halı sahalarda döşeme malzemesi, kent mobilyaları ve trafik sinyal işaretleri, kaplama malzemeleri, okul ve oyun sahalarında güvenlik amaçlı döşeme, spor ve rekreasyon alan kaplamaları ve elektrik üretim tesislerinde ile çimento fabrikalarında kömüre alternatif enerji kaynağı olarak kullanılarak ekonomiye de katkı sunuluyor.  MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.