Müftülükten Yaz Kur’an Kursu Hazırlığı

Müftülükten Yaz Kur’an Kursu Hazırlığı

ABONE OL
Mayıs 21, 2024 14:32
Müftülükten Yaz Kur’an Kursu Hazırlığı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurban Bayramından hemen sonra, 1 Temmuz’da Yaz Kur’an Kurslarının başlayacağını belirten Batman Müftüsü Ahmet Durmuş, bu konuda ciddi hazırlık içinde olduklarını söyledi.

Her sene olduğu gibi, bu sene de yaz tatilinde on binlerce çocuk Kur’an öğrenmek için camilere akın edecek. 1 Temmuz’da başlayacak kurslar için şimdiden yoğun bir hazırlık içinde olduklarını söyleyen Müftü Durmuş, Çalışmalarıyla ilgili Gazetemiz Batman Rehber’e açıklamalarda bulundu.

Yaz Kur’an Kurslarında öğretici eksiğinin olmaması için Yaz Kur’an Kursları için fahri öğretici alacaklarını vurgulayan Durmuş, “İlk olarak bu yaz Kur’an kurslarında görev alabilecek fahri öğreticilere ihtiyacımız olacak. Malumunuz olduğu üzere bazı camilerimize yoğun bir talep oluşuyor. Okullar tatil olduktan ve bayram tatilini de geçirdikten sonra 1Temmuz itibariyle çocuklarımız camilerimize akın akın gelecekler. Biz de fahri öğretici konusundaki eksikliklerimizi tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının manevi değerlere sahip bir gençlik yetiştirme olduğunu vurgulayan Durmuş, velilere de çağrıda bulunarak, “Bizler bir de öğrenci velilerimizden bu çocuklarımızı camilere göndermelerini, cami adabı, caminin en azından mihrabını, minberini, cami havasını teneffüs etmelerini biz istiyoruz. Bu çocuklarımıza da bir anne baba şefkatiyle yaklaşacağız. Yarın öldüğümüzde böyle cenazelerimizi uzaktan değil de cenazemizin başında böyle ellerini açıp bizlere dua edebilmelerini, en azından bir Fatiha okuyabilmelerini, cenaze namazımızı kılmalarını öğretecek dini bilgilerle onların donatılmasını istiyoruz. Milli ve manevi değerlerine sahip bir gençlik, bir evlat olarak yetiştirmelerini biz istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Çocukların yaz tatilinde mutlaka camilere gönderilmelerini isteyen Durmuş, “Onları karşılayacağız ve onlara namazı, niyazı edep ve ahlakı, İslam ahlakını inşallah öğretmeye çalışacağız. Bizim halkımızdan isteğimiz bu çocuklarınızı bizlere gönderin. Bizler de inşallah onlara en güzel şekilde dinlerini, diyanetlerini, Kur’an’larını, mukaddes kitaplarını öğreteceğiz.” Dedi.

Yaz Kur’an Kurslarında sportif etkinliklerin de olacağını söyleyen Durmuş, “Ayrıca sosyal etkinlikler de olacak. Hem valiliğimizce hem de Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün destekleriyle bu çocuklarımızın işte yüzme olsun, ondan sonra diğer faaliyetler olsun eğlenmelerini sağlayacağız. Onların en güzel şekilde bir tatil geçirmelerini de sağlamış olacağız inşallah.” Diye konuştu. MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r