Öğrenciler Afrika’da Su Kuyusu Açtırdı

Öğrenciler Afrika’da Su Kuyusu Açtırdı

ABONE OL
Mayıs 21, 2024 14:53
Öğrenciler Afrika’da Su Kuyusu Açtırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demiryolu İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri görsel sanatlar dersinde yaptıkları resim, taş ve ahşap eserenler sergisinden elde edilen gelirle Afrika’nın Çad ülkesinde susuzluk çeken bir köye su kuyusu açtırdılar.

Demiryolu İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri Öğretmenleri İbrahim Temli koordinesinde görsel sanatlar dersinde yaptıkları resim, taş ve ahşap eserenleri sergisinden elde edilen gelirle Afrika’nın Çad ülkesinde susuzluk çeken bir köye su kuyusu açtırdı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret eden 4-A sınıfı öğrencisi Ayşe Su Temli ile sınıfı öğretmeni Temli, değerler eğitimi kapsamında susuzluğun yaşandığı Çad’ın bir köyünde açtırdıkları su kuyusu ile ilgili bilgi verdiler.

Kurtaran, öğrencilerin bu güzel davranışları için onları kutladı ve bu projeye rehberlik eden öğretmenlerine teşekkür etti. Kurtaran, “Bu çalışma, medeniyetimizin değerlerinin yaşatılması noktasında örnek bir davranıştır. Küçük bedenleri ama kocaman yürekleriyle öğrencilerimiz, akranlarına ve arkadaşlarına rol model oldular.” dedi.

Kurtaran, öğrencilerle yaptığı görüşmede, “Sizler, bu yaşta böyle büyük bir proje gerçekleştirdiğiniz için çok gururluyuz. Bu davranışınız hem arkadaşlarınıza hem de tüm topluma örnek olacak nitelikte. Sizler, gelecekte de bu duyarlılığı sürdürerek topluma faydalı bireyler olacaksınız.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, projenin detaylarını dinlerken öğrencilerin nasıl plan yaptığını, sergiyi nasıl organize ettiklerini ve elde ettikleri geliri nasıl yönettiklerini büyük bir ilgiyle dinledi.

Eğitimin sadece akademik başarıların değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluk bilincinin de önemini vurgulayan Kurtaran, “Sizlerin bu yaşta gösterdiğiniz duyarlılık, bizlere geleceğe dair büyük bir umut veriyor. Eğitim sadece bilgi vermek değil, aynı zamanda kalplere dokunmaktır. Sizler bunu en güzel şekilde başardınız.” dedi.

MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.