OTO YIKAMACILARIN YÜZÜ GÜLDÜ

OTO YIKAMACILARIN YÜZÜ GÜLDÜ

ABONE OL
Mayıs 21, 2024 14:25
OTO YIKAMACILARIN YÜZÜ GÜLDÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman’da etkili olan çöl tozlarından sonra oto yıkama ve bakım merkezlerinde yoğunluk yaşandı.

Batman’da yapılan meteorolojik uyarıdan sonra Kuzey Afrika ve Suriye’den gelen toz, Cuma günü başlayarak Cumartesi günü etkisini arttırdı.

Toz taşınımı sonrası yağan yağmurun etkisi ile araçlar çamura bulandı. Araçlarını temizlemek isteyen vatandaşlar ise soluğu oto yıkama ve bakım merkezlerinde aldı.

Oto yıkama ve bakım merkezinde hizmet veren Veysel Çelik, “Kuzey Afrika ve Suriye’den gelen toz bulutları, özellikle sık tekrarlandığında ve yoğun olduğunda, araç boyalarına zarar verebilir. Ancak alınacak doğru önlemler ve düzenli araç bakımı, bu tür doğal etkenlerin aracınıza olumsuz etkilerini büyük ölçüde azaltabilir. Araç sahiplerine düşen görev, bu tür doğa olaylarına karşı daima hazırlıklı olmak ve araçlarını korumak için gerekli tedbirleri almak olmalıdır.” dedi.

“Sürekli Toza Maruz Kalmaları Boya Üzerinde Matlaşmaya veya Solmaya Yol Açabilir”

Çelik, “Araç boyaları, genellikle dış etkenlere karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak sürekli ve yoğun toza maruz kalmaları, özellikle yüksek sıcaklık ve güneş ışığı altında, boya üzerinde matlaşmaya veya solmaya yol açabilir. Toz tanecikleri, aracın yüzeyinde mikro çiziklere neden olarak, boyanın zamanla aşınmasına sebep olur. Özellikle koyu renkli araçlarda bu tür hasarlar daha belirgin bir şekilde görülür.” ifadelerini kullandı.

“İş Yoğunluğumuzda Arttı”

Konuşmasının devamında Çelik, “Elhamdülillah yaşanan toz taşınımı bizim işlerimize de olumlu yansıdı. Vatandaşlar hizmetimizden memnun oldukları için bizi tercih etmeye devam ediyorlar. Bizde bu sayede evimize ekmek götürüyoruz.” şeklinde konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r