SENE SONU KÜLLİYE TAMAMLANACAK

SENE SONU KÜLLİYE TAMAMLANACAK

ABONE OL
Mayıs 26, 2024 17:34
SENE SONU KÜLLİYE TAMAMLANACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürk Parkında yapımı devam eden Kardeşlik Külliyesi’ni yıl sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını söyleyen şantiye şefi Ahmet Filiz, külliyenin birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlandığını söyledi.

Atatürk Parkında yapımı devam eden Kardeşlik Cami ve sosyal yaşam alanında 200 araçlık kapalı otopark, 500 kişilik mescit, kütüphane, seminer salonu, aşevi ve mutfağı, çok amaçlı cami avlusu, kadınların da ibadet edebileceği alanlar ve abdest yerleri yer alacak.

Yıllardır Atatürk Parkında eksikliği hissedilen cami ve lavabo ihtiyacı başta olmak üzere birçok konudaki ihtiyacı karşılaması planlanan Kardeşlik Külliyesi’ni yıl sonuna kadar tamamlamak için çalışmaya devam ettiklerini söyleyen şantiye şefi Ahmet Filiz, külliye inşaatı hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Yapılan inşaatın detayları hakkında bilgi veren Filiz, “Burası Kardeşlik Külliyesi. İçinde okuma salonları, konferans salonu, kütüphane, aşevi ve hem parka hem camiye hizmet edecek lavabo ve tuvaletlerden oluşacak bir külliye. En üstte de 500 kişilik bir cami olacak. Cami kısmının kaba inşaatı şu anda tamamlanmış durumda. Lavaboların altına yapılacak olan yeraltı otoparkı inşaatı ise devam ediyor. Yaklaşık 200 araca hizmet edecek bir otopark yapıyoruz. Camideki ince işçiliklere başlanmış durumda. Külliyenin yılbaşına kadar tamamlanacağını, hazır olacağını düşünüyorum. İnşallah bu yıl içinde tamamlamayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BURASI ÇOK ÖNEMLİ İHTİYAÇLARA CEVAP VERECEK”

Külliyenin şehrin göbeğinde birçok eksikliği tamamlayacağını vurgulayan Filiz, “Burada şehrin göbeğinde çok güzel bir külliye inşa ediyoruz. Burası şehrin merkezinde olması sebebiyle çok önemli ihtiyaçlara cevap verecek durumda. Okuma salonları olsun, kütüphane olsun, lavabolar olsun; halkın kolay ulaşabileceği bir noktada olduğu için bu inşaatın daha da önem kazandığını düşünüyorum. Kadın erkek ve lavabolarının yanı sıra sokakta kalmak zorunda olan insanların faydalanabileceği banyolar da inşa edilecek.” şeklinde konuştu.

Külliyenin aşevi ve nikah salonu da barındıracağı bilgisi veren Filiz, şu ifadeleri kullandı: “Buradaki aşevinde her sabah çorba ikramı yapılacak. Ayrıca burada ders çalışan öğrencilere de her gün ücretsiz çorba ikramı yapılacak. Yine bunun yanında nikah salonumuz olacak. Yaklaşık 400-500 kişilik bir konferans salonumuz da olacak. Gerektiği noktalarda vatandaşların hem nikah salonundan hem de konferans salonundan ücretsiz bir şekilde faydalanması sağlanacak.”

“BÜTÜN BU HİZMETLER KARDEŞLİK VAKFI TARAFINDAN ÜSTLENMİŞTİR”

Külliyenin yapımını Kardeşlik Vakfı’nın üstlendiğini söyleyen Kardeşlik Vakfı icra direktörü Mustafa Zımba, “Buradaki ana amaç; öğrenciler buraya gelecek, derslerini çalışacak. Temiz güzel bir ortamda klimasıyla havalandırmasıyla sağlıklı bir ortamda hem de derslerini çalışacaklar hem de vakfımız tarafından kendilerine çeşitli ikramlar sunulacaktır. Bütün bu hizmetler Kardeşlik Vakfı tarafından üstlenmiştir. Yönetim kurulu başkanımız Mehmet Hüseyin Yılmaz’ın teşvikiyle yapılıyor burası. Allah rızası için ailemiz tarafından yapılan bir yerdir. İnsanların kolay ulaşabileceği bir noktada, güzel hizmetler sunacağımızı düşünüyorum. İnsanların birçok sosyal hizmeti bir arada bulabileceği bir külliye yapma amacındayız.” ifadelerini kullandı.

İnşaatının tamamlanmasıyla külliyenin parkın bir parçası haline gelecek şekilde etrafının peyzaj çalışmalarıyla yeşillendirileceğini söyleyen Vakıf Başkanı Mehmet Filiz, “Bizim aile olarak amacımız halkımıza hizmet etmektir. Bu eseri tamamlayarak halkın hizmetine sunmaktır ve Allah rızası için insanların buradan faydalanmasını sağlamaktır. Burada yapılan bu külliye tamamladıktan sonra etrafının çok güzel bir şekilde yeşillendirilme, ağaçlandırılma çalışmaları ile neredeyse beton görünmez hale gelecek, burası tamamen yeşillendirilecektir. Burayı bir mesire alanı, bir ibadet, bir eğitim alanı olarak tamamlamayı düşünüyoruz. Allah’ın izniyle inşallah muvaffak olmayı umuyoruz.” dedi. MEHMET MİİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.