SİYONİSTLERİN ANLAYACAĞI TEK DİL GÜÇTÜR

SİYONİSTLERİN ANLAYACAĞI TEK DİL GÜÇTÜR

ABONE OL
Haziran 1, 2024 09:57
SİYONİSTLERİN ANLAYACAĞI TEK DİL GÜÇTÜR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İslami sivil toplum kuruşlularının çağrısıyla Gülistan Caddesi’nde bir araya gelen binlerce Batmanlı, Siyonist terör şebekesinin Refah’ta yaptığı katliamı kınadı. Programda konuşan Molla Musa Ekinci, Yahudilerin insanlığın düşmanı olduklarını söyledi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarından kaçarak Mısır sınırındaki Refah kentine sığınan sivillerin bulunduğu çadır kentlerin dün gece uçaklarla bombalanmasına tepki göstermek için İslami sivil toplum kuruşlularının çağrısıyla bir araya gelen binlerce Batmanlı, siyonist terör şebekesinin Refah’ta yaptığı katliamı kınadı.

Programa; HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, alimler, kanaat önderleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Gülistan Caddesi’nde düzenlenen kitlesel basın açıklamasına katılan halk, sık sık tekbir getirip işgal rejimine yönelik lanet sloganları attı.

Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Molla Musa Ekinci, tarihteki en azgın, hain, Allah ve Peygamberler düşmanı topluluğun Yahudiler olduğunu söyledi. Ekinci, Yahudilerin sadece bir topluluğun değil insanlığın düşmanı olduklarını ifade etti.

Basın açıklamasından önce kalabalığa hitap eden Molla Musa Ekinci, Filistin’de yaşanan katliama ortak olmamak için Siyonistlere destek veren firmalara boykot uygulamanın önemine vurgu yaptı. Bütün dünyanın ve İslam aleminin gözü önünde yaşanan katliamları durduramamanın ıstırabını çektiklerini ifade eden Ekinci, “Gazzeli anneler, yavruları bombalarla parçalandığı için ağlıyor. Ama bütün dünya bu vahşeti durdurmak için hiçbir şey yapmıyor. Gazzeliler bütün dünyaya “Hasbunallah we niğmel mesir”in anlamını ezberletti. Onların Allah’tan başka sahibi yok. Elbette Allah Gazze’ye ve Filistin’e zaferi nasip edecektir. Ama biz bu esnada ne yapıyoruz? Selahaddin-i Eyyübi’nin torunları olarak Kudüs’ün özgürlüğü için biz ne yapıyoruz?” ifadelerini kullandı.

Ekinci’den sonra söz alan Mehmet Emin Sütçi de bir konuşma yaparak Refah’ta yaşanan katliamı kınadı.

İslami STK’lar adına basın açıklaması okuyan Abdurrahim Demirtaş, “Kıymetli katılımcılar sözüme alimlerimiz tarafından Filistin mücadelesi için verilen fetvadan bir bölüm ile başlamak isterim;

“Gazze’yi desteklememek cihaddan kaçmaktır. Siyonistlerin Kudüs, Aksa ve Filistin’e yönelik saldırıları Müslümanların savunma cihadı yapmasını gerektirmektedir. Müslüman halkın elinden geldiğince seferber olması, elindeki tüm imkanlarla düşmana saldırması veya düşmanın ve destekçilerinin elçiliklerine giderek protesto etmesi farzdır. Bu cihetle bugün ve şu saatte buradayız.” dedi.

“SİYONİSTLERİN ANLAYACAĞI TEK DİL GÜÇTÜR”

Siyonistlerin kınama ve tel’in ile durmayacağının altını çizen Demirtaş, “Sekiz ayı aşkın bir süredir Gazze’de soykırımda bulunan Siyonist İsrail rejimi dün gece yeni bir caniliğe imza atmış ve başarısızlıklarını, verdiği kayıpları, esir edilen askerlerini unutturmak, dünya gündeminden uzak tutmak için Refah’ta onlarca Filistinliyi bombalarla yakarak şehit etmiştir. İslam ülkelerinin liderlerinin sessizliğinden aldığı cesaretle Siyonistler, insanlıktan uzak bir halde terör saldırılarını sürdürürken gerçekleşen bu son saldırı sözün bittiği yer olmuştur. Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi’ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalayan siyonistlerin anlayacağı tek dilin güç olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır. UNRW’yi terör listesine almak sureti ile yardım kuruluşlarının Gazzeye- Refaha girişini engellemeye hazırlanan İşgalci rejim, yapacağı katliamlar için haber vermektedir. Eğer durdurulamazlarsa daha büyük katliamlarla Gazze halkını açlığa mahkum etmeye hazırlanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“VİCDAN SAHİPLERİNİN TEK İSTEĞİ SİYONİSTLERE ANLADIĞI DİLDEN CEVAP VERİLMESİDİR”

Demirtaş, meydanlarda siyonistleri protesto edenlerin isteğini şu sözlerle dile getirdi: “Sekiz ayı aşkın bir süredir Siyonistlere direnen Gazze halkının da Filistin direnişine destek olmak için meydanları dolduran vicdan sahiplerinin de tek isteği Siyonistlere karşı anladığı dilden yanıt verilmesidir. Bu bağlamda İslam ülkelerinin liderlerine büyük bir sorumluluk düşmektedir. Vakit, Erbakan Hocamızın dediği gibi İsrail’e karşı güç gösterme vaktidir. Zira İsrail rejiminin kınamalardan, sözlü tepkilerden anlamadığı ve şiddetin harekete geçmeden sadece dua ile durdurulamadığı ortadadır.

Basın açıklaması yapılan duanın ardından son buldu. MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.