SÜNEYLE MÜCADELE BAŞLATILDI

SÜNEYLE MÜCADELE BAŞLATILDI

ABONE OL
Mayıs 26, 2024 17:52
SÜNEYLE MÜCADELE BAŞLATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre süne zararlısı ile mücadele için ilaçlama çalışmalarının yapıldığı duyuruldu.

Açıklamada süne zararlısı hakkında bilgi veren Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, “Süne, ülkemizde buğdayın en önemli zararlısı konumundadır. Süne, buğday tanesinde yaptığı zarar ile ürünün ekmeklik, makarnalık ve tohumluk kalitesini bozmaktadır. Bu gibi olumsuz etkileri önlemek için her yıl Süne Entegre Mücadelesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sürvey çalışmaları yürütülmektedir.” denildi.

İlimizde 28 teknik personelden oluşan 5 ekip ile çalışmalarının yürütüldüğü ve 5 Temmuz 2024 tarihine kadar Batman’a bağlı 107 köyde toplam 412.000 dekar hububat ekiliş alanında süne sürvey çalışmalarının yapılmasının planlandığı açıklandı.

Açıklamada son olarak, “Teknik personellerimiz sorumluluk bölgelerindeki köylerde süne mücadelesinin yanında diğer bitki hastalık ve zararlıları ile mücadele konusunda da çiftçilerimizi bilgilendirmektedirler.” ifadeleri kullanıldı. MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.