Süresiz Nafaka Hem Erkeği Hem Kadını Mağdur Ediyor

Süresiz Nafaka Hem Erkeği Hem Kadını Mağdur Ediyor

ABONE OL
Haziran 9, 2024 16:35
Süresiz Nafaka Hem Erkeği Hem Kadını Mağdur Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, süresiz nafaka zulmünün hem erkeği hem de kadını mağdur ettiğini belirterek bu sorunun en kısa sürede çözülmesi gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, süresiz nafaka sorununun daha fazla görmezden gelinemeyeceği bu sorunun çözümü için adım atılması gerektiğini belirtti.

Serkan Ramanlı TBMM’de süresiz nafaka düzenlemesi hakkında konuşan HÜDA PAR Mersin Milletvekili Faruk Dinç’in konuşmasını sosyal medya hesabından paylaşarak destek verdi.

HÜDA PAR Milletvekili Faruk Dinç, TBMM’de yaptığı konuşmada “Türkiye’deki aile hukukunun en çok tartışılan ve kronikleşmiş sorunu süresiz nafaka düzenlemesidir. Medeni Kanunun 175. Maddesi on binlerce insanı mağdur etmektedir. Süresiz nafaka düzenlemesinde evliliğin süresi ve mahiyeti göz ardı edildiği için bir gün süren evliliklerde ömür boyu nafakaya hükmedilebiliyor. Oysa hukukta asıl olan adaleti sağlamaktır. Boşanan erkek maddi imkansızlıklar nedeniyle hayata yeniden başlayamıyor. Süresiz nafakayla ilgili yeni bir düzenleme mutlaka yapılmalı ve vatandaşların mağduriyeti giderilmelidir. Bir zulüm sopasına dönüşen Medeni kanunun 175. Maddesi ne kadına ne erkeğe haksızlık yapılmayacak şekilde düzenlenmelidir.” Demişti.

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, “Miktar bakımından kadını, süre bakımından da erkeği mağdur eden nafaka, tazminat gibi boşanmaya bağlı konularda yeni bir düzenleme yapılması bir zorunluluktur. Bu sorun daha fazla görmezden gelinemez.” Diyerek süresiz nafaka sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti. HABER BÜLTENİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.