ULUSAL SU VERİMLİLİĞİ SEFERBERLİĞİ EĞİTİMİ

ULUSAL SU VERİMLİLİĞİ SEFERBERLİĞİ EĞİTİMİ

ABONE OL
Haziran 1, 2024 10:40
ULUSAL SU VERİMLİLİĞİ SEFERBERLİĞİ EĞİTİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan ‘’Ulusal Su Verimliliği Seferberliği’’ kapsamında Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar ile toplumsal farkındalığın güçlendirilmesi hedefleniyor.

Ülkemizde su kaynaklarının korunması ve etkin kullanılması amacıyla “Su Verimliliği Seferberliği” kapsamında, Tarım İl Müdürlüğü tarafından Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilere yönelik eğitici sunum ve video gösterileri düzenlendi.

Etkinlik kapsamında Ziraat Mühendisi Ayşegül Taşan’ın katılımıyla, öğrencilere su kaynaklarının önemi, bilinçli su kullanımı ve su tasarrufu konularında bilgilendirici sunumlar ile su verimliliğine yönelik eğitici video gösterimleri yapıldı.

Su kaynaklarının verimli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetimini sağlamak hususunda farkındalık oluşturmak maksadıyla öğrencilere bilgilendirici broşür, eğitici dokümanlar ve materyaller hediye edildi. Eğitime; okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra İl Müdürlüğü teknik personeli katıldı. MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.