Vatandaş Sokak Köpekleri Sorununun Çözülmesini Bekliyor

Vatandaş Sokak Köpekleri Sorununun Çözülmesini Bekliyor

ABONE OL
Haziran 4, 2024 15:22
Vatandaş Sokak Köpekleri Sorununun Çözülmesini Bekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman’da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan mağdur vatandaşlar, sokak köpekleri sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini söylediler.

Her geçen gün büyüyen ve sokak terörüne dönüşen köpek sorunu meclise taşınıp gündemdeki yerini korurken ilimizde sokak köpeklerinin sayısının her geçen gün artması vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.

İlimizde sokak köpeklerinin sayısının her geçen gün artması ve saldırılarının çoğalması vatandaşları tedirgin ederken vatandaşlar herhangi bir can kaybı olmadan sokak köpekleri sorununa en kısa sürede çözüm bulunmasını istiyor.

Gün geçtikçe sayıları artan ve saldırganlıklarıyla vatandaşları rahatsız eden sokak köpeklerinin toplatılmasıyla ilgili tartışmalar devam ederken köpek saldırılarına maruz kalan ve gazetemize konuşan vatandaşlar, bu sorunun bir an önce sonlandırılmasını talep ettiler.

Köpek saldırılarına maruz kaldığını belirten Nevzat Yaşar isimli vatandaş, yaşadığı olayı gazetemize anlattı. Sokak köpeklerinin saldırısından son anda kurtulduğunu belirten Yaşar, “Bir anda insan köpekler ile karşılaşınca tedirgin oluyor. O gün kızımı gönderdim. Dönüyordum baktım tarlada 5 köpek bana bakıyorlar. Kendimi korumak için elime bir taş aldım. Bir baktım her beşi üzerime doğru geliyor. Bana doğru gelince refleks yaptım geri döndüm kaçmak için ayakkabım çorap gibiydi. Yere düştüm. Köpekler üzerime geldi. O anda baktım köpekler başımın üzerinde bekliyorlar. Biraz beklediler sonra çekip gittiler. Yerden kalktım. Elime bir taş aldım, aldığımı gördükleri anda tekrar bana doğru koştular. Ben de oturduğunda durduklarını hatırladım. Oturdum gittiler. Kalktım tekrar geldiler. Gidene kadar bekledim.” şeklinde konuştu.

Köpek sorununa çözüm bulunması gerektiğini belirten Numan Avcı, “İnsan hayatının tehlikeye girdiği, diğer canlılara karşılık insanın hayatının öncelikli olduğunu düşünüyorum. Ama bunu düşünürken diğer canlıların telef edilmesine, imha edilmesine karşıyım. Köpeklerin hiçbir diğer seçenekler masaya yatırılmadan belediyelerin veya devletin kolayına kaçar gibi tek seferde uyutulmalarına karşıyım. Kısırlaştırılmaları ya da barınaklara konulması gerektiğini düşünüyorum. Bunun dışında insanların sahiplenme konusunda üzerlerine düşeni yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Sokak köpekleri şehir hayatına tam adapte olamamış bazı hayvanlardan biridirler. Yiyecek bulmadıklarında hırçınlaşabiliyorlar. Yiyecek bulamama durumunda ise saldırganlık oranları artabiliyor. Onun haricinde şehrin ortasında topluca hareket etmeleri büyük sıkıntılara yol açabiliyorlar.” dedi.  MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r