BATMANDA KÜTÜPHANE AÇIĞI KAPANACAK

BATMANDA KÜTÜPHANE AÇIĞI KAPANACAK

ABONE OL
Haziran 24, 2024 11:53
BATMANDA KÜTÜPHANE AÇIĞI KAPANACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman’da artan kütüphane ihtiyacını karşılamak için 4 ayrı noktada inşaat çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Batman Şehit Şenay Aybüke İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muhammed Geliş, 3 ilçedeki çalışmaların da tamamlanmasıyla Batman’da büyük bir açığı kapatacaklarını ifade etti.

Batman’da ve ilçelerde artan kütüphane ihtiyacının karşılanması için merkezde 4 ayrı noktada ve 3 ilçede inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Batman Şehit Şenay Aybüke İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muhammed Geliş, artan talep doğrultusunda çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Mevcut kütüphanede 2023 yılında yaklaşık 1 milyon 700 bin kişiyi ağladıklarını ifade eden Geliş, “Merkez kütüphanemiz oldukça geniş ve çeşitli imkanlara sahip. Fakat şehir büyüdükçe kütüphaneye olan talep artıyor. Bu sebeple şehrin 4 ayrı noktasında kütüphane inşaatlarımız devam ediyor.” dedi.

“KÜTÜPHANEMİZ BÜNYESİNDE ÇEŞİTLİ KURSLAR DA VERİYORUZ”

Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesinin yaz tatilinde tam kapasite hizmet vermeye devam ettiğini hatırlatan Geliş, “Mevcut kütüphanemizde çeşitli kurslar ve etkinlikler düzenliyoruz. Resim, müzik, alternatif tarım, robotik kodlama ve yazılım kursları veriyoruz. Ayrıca 0-3 yaş ve 3-6 yaş çocuklarımız için masal atölyesi ve ilkokul öğrencilerimiz için cep sineması, yaz boyunca hizmet vermeye devam ediyor. Hali hazırda merkez kütüphanemizden, gezici ve şube kütüphanelerimizden isteyen vatandaşlarımız ödünç kitap alma imkanına da sahip.” ifadelerini kullandı.

“KURSLAR İÇİN EĞİTMEN BULAMIYORUZ”

Batman’da gençlerin gelişimlerine katkıda bulunmak için robotik kodlama ve yazılım kursları verdiklerini ifade eden Geliş, en büyük sıkıntılarının yetkin eğitimci olduğunu ifade etti.

Robotik kodlama ve yazılım atölyesinde tüm altyapın hazır olduğunu belirten Geliş, burada kurs verecek gerekli sertifikalara sahip eğitmen bulamadıklarını ifade ederek, “Halk eğitim bünyesinde verilen ilgili kurslardan gerekli sertifikaları alan eğitimcilere burada kurs verme imkânı veriyoruz. Altyapı olarak hiçbir eksikliğimiz yok. Bütün gerekli malzemeler ve donanımlar kurs odamızda mevcut olmasına rağmen bu kursu verecek kişi bulamıyoruz.” şeklinde konuştu.

Müzik ve resim atölyesinde başarılı sonuçlar aldıklarına dikkat çeken Geliş, “Burada eğitim alan çocuklarımızın resim ve müzikte önemli gelişmeler yakalamaları bizleri oldukça memnun ediyor.” dedi. MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.