BORCU OLAN BELEDİYEDEN UCUBE HEYKEL

BORCU OLAN BELEDİYEDEN UCUBE HEYKEL

ABONE OL
Haziran 27, 2024 10:56
BORCU OLAN BELEDİYEDEN UCUBE HEYKEL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milyonlarca lira borcu olduğunu açıklayan Batman Belediyesinin halkın parasıyla ucube bir heykelin açılışına hazırlanması tepki topladı.

Batman Belediyesi, halkın parasıyla Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi avlusuna ne olduğu belirsiz, müstehcen, yarı çıplak bir kadın heykelini dikmeye hazırlanıyor. Günlerce otobüs duraklarına, panolara, duvarlara astıkları reklam afişleriyle belediyeyi milyonlarca lira borçla devraldıklarını, bu konuda sıkıntı yaşadıklarını açıklayan DEM Partili Belediye yönetiminin halkın parasıyla böyle bir ucube projeyi hayata geçirecek olması halkın tepkisini çekti.

DEM’li belediye yönetiminin bu tür uygulamalarına tepki gösteren vatandaşlar, “Batman Belediyesi ne yapmaya çalışıyor? Hizmete muhtaç bunca alan varken, her köşe başında işsiz gençler kahvelerde zaman öldürüyorken, kaynak olmadığı bahanesiyle birçok hizmet yapılmıyorken vatandaşın vergileriyle, parasıyla böyle ucube heykeller dikmek kime ne fayda sağlayacak?” ifadelerini kullandılar.

Belediye yönetiminin yaptıklarına anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, “DEM’li belediye yönetimi müstehcen, ucube heykeller dikeceğine, eşcinsellere ev sahipliği yapıp propagandalarını yapacağına mesaisini hizmete harcamalı. Mesela otobüs sayılarını artırmalı, işsizliğe çözüm yolunda çaba sarfetmeli. Yeni parklar inşa etmeli. İş sahaları açıp istihdama katkı sağlamalı” diye konuştu.

MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r