Cansuyu: “Hedefimiz Yüz Bin Kurban”

Cansuyu: “Hedefimiz Yüz Bin Kurban”

ABONE OL
Haziran 9, 2024 16:38
Cansuyu: “Hedefimiz Yüz Bin Kurban”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Batman temsilcisi Mehmet Emin Turan, yaptığı açıklamada “Bu sene 100 bin kurban kesecek şekilde altyapımızı hazırladık. 100 bin kurban gelirse bağışçılarımızdan tamamını hiç aksatmadan kesebilecek potansiyelimiz var.” dedi.

Yıllardır başta kriz bölgeleri olmak üzere birçok alanda Anadolu’nun yardım eli olarak faaliyetlerini sürdüren Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Batman temsilcisi Mehmet Emin Turan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştirdikleri yardım çalışmaları ve kurban organizasyonuna yönelik bilgileri aktardı.

GENİŞ ÇAPTA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Mehmet Emin Turan, “Cansuyu Derneği her sene kapasite artırarak çalışmalarını sürdürüyor. CANSUYU yardımlaşma derneği kurban organizasyonları, kalıcı müesseseler oluşturma, kardeş 5-6 dernek ile birlikte bir üniversite kurma, Çad’da bir külliye yapımı ile en az 5 ülkede su kuyusu açma çalışmaları gerçekleştiriyor. Ayrıca fonlar oluştukça katarakt ameliyatları yapımına da devam ediyor. 25 ana kalemde faaliyet yürüten dernek, bu faaliyetleri eş zamanlı olarak gerçekleştiriyor.” Dedi.

BU SENE 100 BİN KURBAN HEDEFLİYORUZ

Bu yıl gerçekleştirilecek Kurban organizasyonunun 20’nci kez düzenlendiğini belirten Turan, bu sene 100 bin kurban bağışı hedeflerinin olduğunu belirtti. “Gerçekleşecek kurban sayısına göre aile sayısına ulaşmamız mümkün olur ama biz bu sene hedefimiz 100 bin kurban olarak belirledik. Geçen sene 48 bin, evvelki sene 36 bin kurban aldık. Bu sene 100 bin kurban kesecek şekilde altyapımızı hazırladık. 100 bin kurban gelirse bağışçılarımızdan tamamını hiç aksatmadan kesebilecek potansiyelimiz var. Aşağı yukarı 50 bölgede çalışma yapacağız, tabii bu 20 küsur ülke demek. Biz en fakir ülkelere gidip, o ülkelerin en fakir bölgelerine hayırseverlerin yardımlarını ulaştırıyoruz.” dedi.

GAZZE İÇİN KURBAN FİYATI 30 BİN

CANSUYU Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurban fiyatlarını belirledi. Bölgesel fiyat belirleyen dernek, Afrika 3 bin 800 TL, Asya 4 bin 300 TL, Arakan ve Yemen’de 6 bin TL, Filistin kampları 11 bin TL, Türkiye 11 bin 700 TL, Gazze için 30 bin TL olarak belirledi. Kurbanların Gazze’den satın alındığını, kesimleri de Gazze’de gerçekleştirip, kardeşlerimize et olarak dağıtılacaktır. Gazze’de hayvan tedarik sorunu olduğu için kurban sayılarının kontenjanla sınırlandırıldığı belirtildi.

BATMAN’DAN ÜÇ GÖNÜLLÜ GİDECEK

2024 Kurban Organizasyonu kapsamında Kurban vekâletlerinin kesimleri, emanetlerin gerçek muhtaçlara ulaşması için yapılacak çalışmalarda görev almak üzere Batman’dan 3 Gönüllü Bangladeş-Arakan Kampları, Çad ve Nijer’e gönderilecek. HABER BÜLTENİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.