Sağlık Sistemindeki Sorunlar Çözüm Bulmalı

Sağlık Sistemindeki Sorunlar Çözüm Bulmalı

ABONE OL
Haziran 22, 2024 10:59
Sağlık Sistemindeki Sorunlar Çözüm Bulmalı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı İbrahim Halil Dursun, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık sistemindeki sorunların çözüm bulmasını istediklerini söyledi.

Ülkede enflasyonun insanların mutfağını zorladığını, ekonomik koşulların sosyal hayatı derinden etkilediğini belirten Dursun, bu paralelde emeğinden kısılan sağlık ve sosyal hizmet çalışanların mevzuat düzenlemeleri nedeniyle hak kayıpları yaşadığını ifade etti.

Dursun, “Son dönemde bilindiği üzere sağlık lisansiyerlerinin katsayı düşüklüğü, bazı alan çalışanlarına teşvik ek ödeme ve nöbet ücretinin artırımlı dağıtımının yapılmaması gibi sorunlar güncellenen mevzuat ışığında ortaya çıkmış hak kayıplarıdır. Geç olmadan bir an önce telafi edilmesini talep etmekteyiz. 3600 ek gösterge, YHS’nin GİH’ e aktarılması, toplu sözleşme şartlarının iyileştirilmesi, meslek kanunları, giyim yardımları vb. kronik hale gelmiş sorunları ise gün be gün her yerde dile getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Sorunların çözüm bulununcaya kadar mücadelelerini aralıksız sürdüreceklerini ifade eden Dursun, “Sağlık sistemimizdeki sorunların çözüm bulduğu, mutlu ve iş barışına sahip sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mevcut olduğu güzel yarınları getirmesi dileğiyle milletimizin ve İslam coğrafyasının Kurban Bayramı’nı kutlar, hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederim.” diye konuştu. HABER BÜLTENİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r