Eğitimde Gelinen Nokta Gururlandırdı

Eğitimde Gelinen Nokta Gururlandırdı

ABONE OL
Mart 5, 2024 12:11
Eğitimde Gelinen Nokta Gururlandırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman’ın ev sahipliğinde düzenlenen “TÜBİTAK yarışmasında yaptığı konuşmada Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “Başvurusu kabul edilen 103 projeden 41’inin ilimiz öğrencilerine ait olması Batmanlı öğrencilerin eğitimde geldiği nokta itibariyle ilimizi ve bizleri gururlandırdı.” dedi.

Batman’ın ev sahipliğinde düzenlenen “TÜBİTAK 55. 2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Van Bölge Finali” açılış programı ile başladı.

Batman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen açılış programına Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Sayın Adem Taşkın, Van 100.Yıl Üniversitesi TÜBİTAK Van Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Hayati Çavuş, Akademisyenler, Milli Eğitim İdarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda ilk konuşmayı Van 100.Yıl Üniversitesi TÜBİTAK Van Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Hayati Çavuş’un ardından İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran açılış konuşmasını yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran yaptığı konuşmada, “Değerli katılımcılar, ilimizin ev sahipliğinde TÜBİTAK 55. 2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Van Bölge Finalini gerçekleştiriyoruz. Bölge sergimiz dört gün boyunca devam edecek. Sevgili öğrencilerimizin ve misafirlerimizin dört günlük misafirlikleri boyunca çok güzel bir zaman geçireceklerini umuyorum. Bölgemizin yedi ilinden final sergimizi katılan sevgili öğrencilerimize başarılar diliyor ve finale katılmaya hak kazandıkları için onları ve onlara destek veren öğretmenlerini tebrik ediyorum. Bu genç yeteneklerin başarıları, bizlere geleceğimizin parlak olacağına dair büyük bir umut veriyor.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından programın son açılış konuşmasını Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir yaptı.

Rektör Demir yaptığı konuşmada, “Başvurusu kabul edilen 103 projeden 41’inin ilimiz öğrencilerine ait olması Batmanlı öğrencilerin eğitimde geldiği nokta itibariyle ilimizi ve bizleri gururlandırdı. Bu başarıda büyük rolü olan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’a teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.