Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı

ABONE OL
Mayıs 21, 2024 14:26
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Aydın-Bozdoğan Bahattin-Gülten Çırpanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Batman’a gelen öğrenci ve öğretmenler Batman Ahmed-i Hani İmam Hatip Lisesi tarafından ağırlandı.

Aydınlı Öğrenciler Batman Ahmed-i Hani İmam Hatip Lisesi idarecileri ve öğretmenleri tarafından ağırlandı.

Aydın-Bozdoğan Bahattin-Gülten Çırpanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Batman’a gelen 10öğrenci ve 3 öğretmene Batman’daki farklı yerler gezdirildi.

Ahmed-i Hani İmam Hatip Lisesi müdür yardımcısı Abdurrahman Yakut: “Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programının amacının öğrencilerin belli bir süre kendi okulları dışında bir Anadolu imam hatip lisesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

Abdurrahman Yakut, bu programın “aklıselim, kalbi selim ve zevkiselim bireyler yetiştirilmesine” katkı sağlamayı amaçladığını bu kapsamda programa dahil edilen öğrencilerin ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin farkına varması, farklı bölgelerin yaşam koşullarını daha yakından tanıması, sosyokültürel açıdan birbirlerini tanıması ve kardeşlik duygularının gelişmesi, milli, manevi ve insani değerlerle kuşanmasının amaçlandığını belirtti.   

Batman Ahmed-i Hani İmam Hatip Lisesi yönetimi okullarına gelen ve Öğrenci Değişim Programına katılan öğrencilerle, bazı günlerde derse katılımlarını sağlama dışında, çeşitli sosyal – kültürel faaliyetler gerçekleştirdiklerini, Batman Müzesi gezisi, TPAO tesislerinin bulunduğu Site Havzası gezisi, Hasankeyf Kültür Park ve Müze gezisi, Malabadi gezisi ve pikniği gibi faaliyetler yapıldığını belirtti. Ayrıca gelen misafirlerle başta Külliyedeki Cami, Site Camisi olmak üzere şehrin farklı camilerinin ziyaret edildiği belirtildi.

Ahmed-i Hani İmam Hatip Lisesi müdür yardımcısı Abdurrahman Yakut, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı dahilinde okullarından sekiz öğrenci ve onlara refakat eden iki öğretmenin de 12-18 Mayıs tarihleri arasında Aydın Bozdoğan’daki Bahattin- Gülten Çırpanlı Anadolu İmam Hatip Lisesinin misafirleri olarak Bozdoğan’a gideceklerini belirterek gelen ve giden ekiplerin selamet ve suhuletle yerlerine ulaşmalarını temenni ettiklerini belirterek programın amaçladığı hedeflerin gerçekleşmesini dileğinde bulundu. MEHMET MİKYAS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.